середа, 13 травня 2020 р.

13 травня в календарі: це цікаво знати Лепрекон - герой ірландського народного фольклору. За переказами, цей невеликий кремезний чоловік в зеленому капелюсі та костюмчику зберігає горщики з золотом, закриті на кінці веселки. У кожному горщику - 1000 монет, всього близько 30 кілограмів золота.

Походження Дня Лепрекона так само таємниче, як і укриття горщиків із золотом, що належать маленькому народові. Але самі лепрекони вже тисячі років є частиною ірландського фольклору, і навіть попри того, що ці крихітні творіння мають репутацію не послухів, їх люблять і вони заслуговують на свій день. Кажуть, що якщо ви зловите лепрекона, йому доведеться подарувати вам свій горщик із золотом, але лепрекони винахідливі, коли справа доходить до захисту їхнього золота, і зловити їх вкрай нелегко.

В одній з найпопулярніших ірландських народних казок «Поле ромашок» http://hobbitaniya.ru/irish/irish30.php розповідається про парубка, що на полі, всіяному ромашками, упіймав лепрекона, і той вказав хлопцю квітку, під якою закопаний глечик скарбів. Щоб упізнати ромашку, зраділий юнак пов'язав її червоною стрічкою. А коли він невдовзі повернувся з заступом, то неприємно вражений уздрів, що на полі кожна ромашка була пов'язана червоною стрічкою. Кмітливий лепрекон пошив його в дурні, так і не відкривши свого скарбу.

Що слід  зробити у День Лепреконів?
День лепреконів - це шанс відсвяткувати день народження цих пустотливих ірландських маленьких чоловічків.

Прочитайте кілька традиційних ірландських казок про лепреконів та дізнайтеся більше про їхнє минуле.

Том О’Ніл «Давні друзі» (за мотивами ірландських легенд)
У центрі сюжету — хлопчик на ім’я Дарк, що після смерті батька переїжджає з міста на ферму до специфічного дядечка. Саме там він відкриває неймовірний паралельний світ, у якому дізнається про минулі подвиги епічних героїв, зустрічає фей та навіть самого Ф’яна МакКула. Ця пригодницька книжка, яка припаде до смаку як малим, так і дорослим шанувальникам кельтського спадку.

Овен Колфер "Артеміс Фаул”
Дія серії “Артеміс Фаул” Овена Колфера відбувається в Дубліні, на межі світу людей і міфічних створінь, які зачаїлися під землею та розвинули високі технології. Головний герой, 12-річний хлопець Артеміс Фаул ІІ, вирішує відновити велич та багатство родини, вкравши у чарівного народу їхнє золото. Для цього він бере в полон ельфійку Голлі, капітана поліції ЛеППРКОН і вимагає за неї чималий викуп. Офіцерам-спрайтам, піксі, ельфам, гномам та навіть програмісту-кентавру доведеться зазнати чимало лиха під час рятувальної операції, намагаючись обхитрувати лихий розум та не допустити міжрасової війни. Але, як виявляється, навіть найідеальніші плани юного генія мають свої хиби… Якщо ви шукаєте ірландське фентезі і готові до захопливих пригод героя-поганця, то це саме те, що вам потрібно.

Немає коментарів:

Дописати коментар