понеділок, 31 серпня 2020 р.

Ювіляр вересня

 

1 вересня - 145 років від дня народження американського письменника-фантаста 

Едгара Райса Берроуза (1875 – 1950)

 Народився 1 вересня 1875 в Чикаго (Іллінойс, США).

Едгар почав навчання в школі Браун, а потім його перевели в Ендоверську гарвардську школу, після закінчення якої  Едгар поступив в Мічиганську військову академію.

Після закінчення академії в травні 1896 року Берроуз пішов в кавалерію. Але майбутній письменник зрозумів, що військова кар’єра не для нього і завдяки зв’язкам батька був демобілізований.

Яких тільки занять не перепробував Едгар Райс Берроуз перед тим, як стати письменником! Працював продавцем, золотошукачем, поліцейським, клерком, бухгалтером, комівояжером.

Затятий матеріаліст, він протягом усього життя був стурбований питанням, де взяти грошей, і відповідь отримав досить пізно – у 36-річному віці. Саме тоді він написав свій перший фантастичний роман, вирішивши, що зможе заробити на ньому трохи грошенят. У творі йшлося про марсіанські пригоди капітана Картера, якому згодом судилося стати культовим персонажем американської літератури.

1912 року в журналі «Історіях про все» з’явився роман «Тарзан, вихованець мавп». Герой твору письменника-початківця не тільки зробив Берроуза казково багатим, але й приніс йому всесвітню славу. Журнали розмітали з полиць, як гарячі пиріжки, а слава героя роману пережила самого письменника й дійшла до наших днів.

Берроуз був ідеальним автором з погляду комерційного книговидання. Він писав швидко, продовжував свої популярні серіали і починав серіали нові.

1914 року вийшла друком книга «Тарзан із племені мавп», і почався тривалий тріумф Берроуза. Протягом 15 років видавництво друкувало як мінімум один свіжий роман письменника та одне перевидання. Крім 30-ти романів про Тарзана та 12-ти книжок про капітана Картера, письменник створив серію пригодницьких книг про світ, який існує всередині Землі, про Венеру, Місяць, ряд пригодницьких новел у стилі «вестерн» та багато інших творів.

Всього у творчому доробку Едгара Берроуза – 91 роман та багато новел, статей, оповідань. Письменник вважається одним із засновників фантастики ХХ століття.

У 1918 році на гонорари купив ранчо в Каліфорнії, яке назвав Тарзанія.

З 1929 року його компанія Edgar Rice Burroughs, Inc. починає випускати книжкові видання романів Берроуза, управляти правами на екранізації, комікси і т.д.

Під час Другої світової війни Берроуз був найстарішим і найзнаменитішим військовим кореспондентом на тихоокеанському театрі воєнних дій.

Едгар Райс Берроуз помер 19 березня 1950 року в Енсіно (Каліфорнія) від інфаркту міокарда.




пʼятниця, 28 серпня 2020 р.

Живі, поки пам'ятаємо

         Саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення,  де проявився масовий героїзм добровольців і військових та загинула найбільша кількість українських воїнів.

Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже поспіли. І саме під цими соняхами, сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Саме тому символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, став сонях.

 І в цей день ми пам’ятаємо кожного, хто віддав своє життя, захищаючи Україну. Кожен українець може подякувати загиблим захисникам та виявити пошану, вдягнувши символічний сонях пам'яті та схиливши голову під час хвилини мовчання. Це найменше, чим ми можемо віддячити загиблим захисникам за мир у наших домівках та захист. Адже герої живі, поки жива пам’ять про них. 

  Дню пам'яті захисників України працівники ЦДБ присвятили книжкову викладку-ілюстрацію «Ніхто не здолає твій дух і свободу». Запрошуємо до перегляду.


 

 

четвер, 27 серпня 2020 р.


 

Вихованці літературної студії «Рожевий ранок» ЦДБ – переможці Всеукраїнського поетичного конкурсу «Білий голуб»

  

         

Національний авіаційний університет підбив підсумки Всеукраїнського поетичного конкурсу «Білий голуб» серед учнів 5-8 класів, 9-11 класів і студентів віком до 20 років, який проходив протягом березня-червня 2020 року. У конкурсі взяли участь 80 юних творців.

Компетентне журі  відмітило роботи юних літераторів м. Біла Церква, вихованців літературної студії «Рожевий ранок» центральної бібліотеки для дітей (керівник Дідківський Володимир Іванович), а саме:

- ІЛЬЄНКО Марію В’ячеславівну (1 місце);

- РУДІЙКО Анастасію Олександрівну (2 місце);

- БУТОВЕНКО Олександру Анатоліївну (3 місце);

- БРАТУСЬ Богдана Ярославовича (3 місце).

Переможці відзначені дипломами та заохочувальними призами. За результатами конкурсу буде видано альманах творчості юних літераторів «Білий голуб».

Вітаємо переможців та бажаємо творчих успіхів!

середа, 26 серпня 2020 р.

Ювіляр серпня

  

27 серпня -  35 років від дня народження української дитячої письменниці Галини Ткачук (1985)

Галина Ткачук — поетеса, прозаїк, літературознавець.

Народилася 27 серпня 1985 року в місті Хмельницький.

Випускниця факультету гуманітарних наук Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Працювала редактором, зокрема редагувала літературний додаток журналу для підлітків «Однокласник».

Галина Ткачук — учасник багатьох мистецьких акцій та проектів.

Авторка збірки поезій «Біле благо» (2003), повістей та оповідань «Славка» (2006), поезій українською та польською мовами «Я та інші красуні», повісті для дітей «Вікно до собаки» (2011); публікацій в антологіях «Дві тонни» (2007), «Хлопчик-дівчинка» (2008), «Сновиди: Сни українських письменників» (2010), «Як вони провели літо, книжка за 24 години» (2011), «30 wierszy zza granicy» (2013), «На Великдень» (2013).

Письменниця також публікується у періодичних виданнях.

Моя найтихіша книжка

 Що робити, якщо ти любиш тишу, а твої рідні — ні? Куди сховатися від численних гучних звуків нашого міста? Ну, звісно ж, у таємне місце, де панують зовсім інші закони, найголовніший із яких: зберігайте тишу. Книга сподобається всім юним книгодрузякам, які бодай іноді люблять побути в повній і чудовій тиші.

Синя коробка

Герой книги Богдан любить динозаврів. Він малює їх, вирізає та ставить на полицю. Однак, коли хлопчик іде до школи, у динозаврів починається власне життя. Оповідання Галини Ткачук – це і несподіване бачення відомої народної казки, і весела історія про дитячу фантазію та неслухняних динозаврів. 

 

Книжка про сміття

На сторінках цього видання діти прочитають про важливість прибирати за собою сміття, його вплив на навколишній світ і про екологічні підходи до зниження рівня сміття на планеті.

Славка

Ця книжка про те, як чиясь кров може бути коштовна. Про силу людського крику, людського сміху, людського плачу. Про закони людської крові, які лишають її жити і роблять прекрасною. І ще про те, як жахливо зникнуть зі світу всі, хто опиратиметься цим законам. Як вода змиє їхні кості. І трошки про Радість Несказанну.

Білка Квасоля та Опівнічний Пожирака

У стародавньому Києві на Подолі жила собі дівчинка на ім’я Квасоля. У ті часи багато хто з киян умів перетворюватися на тварин чи птахів. Квасоля була білкулакою, бо перекидалася на білку. Якось у Києві з’явився таємничий невловимий злодій — Опівнічний Пожирака. Квасолин тато — відьмак Буряк, вирішив знайти спосіб відлякати ненажеру. Небезпечними й химерними околицями Києва Квасоля разом із бузиновим чоловічком Патикославом вирушають на пошуки інгредієнтів для чарівного зілля Буряка.

Вечірні крамниці вулиці Волоської

Це правдива історія про затишні крамнички на вулиці Волоській, що на Подолі, про їхніх завсідників — білок, птахів, собак та інших громадян… А ще — про тих безсоромних злодіїв, що надумали позбавити Поділ його найдорожчих реліквій… Які ж страшні пригоди, які тяжкі випробування чекають на героїв цієї книжки! Ні! Собі такого не побажаєш. І своїм близьким і рідним — тим більше.


Тринадцять історій у темряві

Страшні історії зазвичай виникають у темряві й оповідають про жаховиськ, монстрів, прозорих людей, речі, які оживають, і навіть про Серединожера! При світлі сонця страшні історії ховаються. «Тринадцять історій у темряві» - книжка для тих, хто знає, що фантазія зі сміхом - прекрасний засіб від страху.