пʼятницю, 7 серпня 2020 р.

Фіналісти премії «Еспресо. Вибір читачів 2020»

 Експертне журі книжкової премії «Еспресо. Вибір читачів 2020» обрало по трійці фіналістів у номінаціях «Література для підлітків» та «Література для дітей».

Література для дітей

Таня Поставна «Коли я була лисицею» (Видавництво «Vivat»)

Дідусь говорить своїй онуці, що насправді вона – лисиця. Дівчинка вірить. З цього дня починаються пригоди Лисички, її собаки Меркурія та особистого янгола на ім’я Ре.

Ця книжка про дитинство та віру в дива. Про силу дитячої уяви і стосунки з дорослими. Про те, що деколи дідусь і бабуся можуть замінити батьків, а сім’я не обов’язково складається з мами і тата. Ця книжка допомагає дітям краще зрозуміти дорослі проблеми, а дорослим – згадати дитинство.

Оля Русіна «Мія і місячне затемнення» (Видавництво Старого Лева)

 Мії ніколи нудьгувати. З однокласником Матвієм та його молодшим братом Людожерчиком вони постійно потрапляють у пригоди. І цих пригод стає ще більше, коли на порозі Міїної з дідусем квартири з’являється незнайомець — її тато. Настороженість змінюється захватом — виявляється, тато працює в астрономічній обсерваторії! А значить, Мія, Матвій і Людожерчик теж одного дня зможуть туди потрапити. Але чи це справді так? Читайте у дотепній повісті Олі Русіної, сповненій кумедних витівок і жартів.

Олійко Грася «Історія, яку розповіла Жука» (Видавництво Старого Лева).

Жука живе на заправці зі своїм братом Сіріусом. Їх підгодовує добра жінка, але вона кудись зникає. На заправці вирішують позбутися песиків і вивозять якнайдалі. Хтозна, що б із ними сталося, якби одного дня на узбіччі не спинилася автівка родини, яка дасть песикам прихисток і любов. «Історія, яку розповіла Жука» – перший пікчербук української ілюстраторки Грасі Олійко – це безпосередня і зворушлива розповідь, яка торкнеться сердець дітей та доросли

 Література для підлітків

Наталія Довгопол «Шпигунки з притулку Артеміда» (Видавництво «Vivat»)

  Ця книжка — перепустка у світ гостросюжетних пригод, шпигунських місій і небезпечних мандрів, де кожен день — це випробування на сміливість і силу духу, а здатність працювати в команді є чи не єдиним шансом на спасіння. 1907 рік. В одному з київських театрів стається сутичка. Поважний австрійський пан прилюдно звинувачує хлопчика-посильного в крадіжці. Без тіні страху підліток відкидає звинувачення, ще не підозрюючи, що це його перший іспит, запрошення в нове життя. Під зеленим картузом літній австрієць гер Фрідріх розгледів не лише перевдягнене дівчисько, а ще й потенційну вихованку для свого сирітського притулку — таємної школи «Артеміда», де готують професійних шпигунок.

Іван Андрусяк «Сірка на порох» (Видавництво «Фонтан казок»)

Травень 1637 року, містечко Березань неподалік від Переяслава. Дівчинка з дивним прізвиськом Сірка наглядає вночі за копальнею з видобутку селітри. Та ось на копальню вриваються розбійники, щоб при світлі багаття допитати двох викрадених незнайомців — козака і єврея. Заховавшись у могилі, Сірка стає свідком допиту і дізнається дещо дуже таємне і небезпечне… Хімічна промисловість «із могил», таємниці виготовлення пороху, погоня на болотах, шабельний двобій, «дальнобійники» ХVІІ століття і ще чимало цікавинок та дивовиж чекають в новій повісті Івана Андрусяка. Історія про дружбу і зраду, про підлість і честь, про зародження перших почуттів і одвічну українську проблему самоусвідомлення.


Саша Камінська «Не кажи нікому» (Видавництво «Ранок»)

Кожна дівчина чи жінка має безліч секретів. Проте часом це особливі таємниці – давні, страшні, так глибоко заховані в комірках пам’яті та підсвідомості, що про них не знають і найрідніші. 14-річна героїня повісті Саші Камінської «Не кажи нікому» бунтує проти батьків, робить безглузді вчинки, потрапляє в небезпечні ситуації та намагається зрозуміти й прийняти себе. 

За правилами премії, остаточного переможця конкурсу мають визначити читачі під час третього етапу голосування у бібліотеках по всій Україні.

Немає коментарів:

Дописати коментар