вівторок, 30 травня 2023 р.

Давайте знайомитись: Іра Бова (1989), українська дитяча письменниця


 

Іра Бова (справжнє ім’я – Ірина Гаркуша). За фахом – викладачка новогрецької мови й літератури. Народилася у м. Курахове Донецької області, мешкає в Києві. Разом із чоловіком виховують двох хлопчиків.

Любить подорожувати, «колекціонувати» знайомства, дивитися мультфільми студії «Дисней» та співати з них пісні, дізнаватися про нові та цікаві речі разом із дитиною, грати сім’єю в настільні ігри та вигадувати нові ідеї.

Пише з дитинства, першого вірша вигадала в чотири роки, свідомо почала творити у вісім років. Першу казку «Допитливий котик» записала 2019 року у форматі аудіо.

У 2020 році побачила світ книжка «Хаппі та її суперсила», а наступного року – книжка про засинання «Диводрім і Піжамна пані».

Казка «Хаппі та її суперсила» – перша та наразі єдина книга в Україні на тему секстингу. Черепашка Хаппі розповідає дітям про надзвичайно важливі речі. Чи можна довіряти незнайомцям? Чи треба розповідати батькам, якщо хтось змушує робити те, чого не хочеш, або вимагає інтимні фото?.. Вона розповідає дітям та батькам, як захиститися від насилля в інтернеті та його наслідків. Разом із проєктом stopsexтинг на основі казки розроблено урок для учнів 1–2 класів, який у 2021 році під час тижня безпечного інтернету провели понад 4700 вчителів для 140 000 дітей.

 

Казка «Диводрім і Піжамна Пані» розповідає про маленьку дівчинку Ясю, батьки якої поїхали у справах. Дівчинка не хоче лягати спати, бо дуже за ними сумує. Щоб онука заснула, дідусь пригадує легенду зі свого дитинства про чарівника Диводріма, який уміє літати, бути невидимим і навіть здійснювати потаємні бажання. Але познайомитися з ним можна тільки уві сні. Яке бажання загадає Яся? Куди помандрують вони з Диводрімом? І як дізнатися, чи все це насправді?

Немає коментарів:

Дописати коментар