середу, 3 травня 2023 р.

День в календарі. Книга дня

 


Третього травня в різних країнах відзначають День Сонця (Sun Day).  До 1994 року це свято відзначали тільки в Сполучених Штатах Америки, а з 1994 року воно стало міжнародним. Ініціатором проведення Дня сонця в усьому світі стало Європейське відділення Міжнародного товариства сонячної енергії .

Сонце є центральним світилом нашої планетної системи. Це - найближча до Землі зірка. Середня відстань від Землі до Сонця - 150 мільйонів кілометрів - світло проходить його за 8 хвилин. Для Землі Сонце - потужне джерело космічної енергії. Воно дає світло і тепло, необхідні для рослинного і тваринного світу, і формує найважливіші властивості атмосфери Землі.

 КНИГА ДНЯ

Пол Браун «Хлопчик, що вимкнув сонце»


 

         Маленький Марсель не просто любив морозиво, він обожнював його до нестями! Проте пекуче сонце щоразу псувало задоволення, перетворюючи смачний прохолодний смаколик на м’яку кашувату бовтанку. І от коли Марселю до краю обридли стікаючі цівки морозива, у нього з’являється чудова ідея — він побудує ракету, полетить на сонце… і вимкне його! Та на жаль вчинок Марселя призводить до серйозних наслідків. Хлопчик розуміє, що мусить знайти спосіб повернути усе на свої місця.

Немає коментарів:

Дописати коментар