вівторок, 31 січня 2023 р.

Книги-ювіляри 2023 року

 200 років – роману Вальтера Скотта «Квентін Дорвард»


 
    Історичний жанр - один з найпопулярніших в літературі. Шанувальникам даного напрямку ми радимо прочитати книгу англійського письменника Вальтера Скотта «Квентін Дорвард», який вважається його основоположником.

    Франція. XV століття. Боротьба між королем Людовиком XI, дипломатичним і хитрим політиком, і герцогом Карлом Смілим Бургундським, людини сміливої і чесної, розгорілася не на жарт.

    Відважний шотландець Квентін Дорвард вступає на службу в особисту гвардію його величності — і опиняється у вирі подій. Король доручає йому супроводжувати графиню Ізабеллу де Круа в далекий Льєжський монастир. Полонений її красою, Квентін закохується в дівчину. Їхні долі — в самому центрі жорстокої боротьби за владу…

    Інтриги, пригоди, кохання – все це, помножене на майстерність автора, дає унікальний результат – захоплюючий твір про історію чужої країни, обрамлену у романтично-пригодницьку форму.

    Якщо ви любите пригоди та прагнете відпочити від суєти, сміливо поринайте у світ Вальтера Скотта.

понеділок, 30 січня 2023 р.

Давайте знайомитись: Метт Гейґ (1975), британський письменник-фантаст, журналіст

    

         Метт Гейґ народився 3 липня 1975 року у місті Шеффілд, Велика Британія. Вивчав англійську мову та історію в Галльському університеті. Пише художні та нехудожні твори як для дорослої, так і для дитячої аудиторії. Зокрема, його книга у жанрі нехудожньої літератури «Чому варто жити далі» посіла першу сходинку у списку бестселерів за версією газети «Санді таймс» та протягом 46 тижнів входила до списку топ 10 книг Британії.

        Одружений з Андреа Семпл, з якою має двох дітей. Нині проживає у Брайтоні. Вважає себе атеїстом.

Метт  Гейґ «Еві і тварини»

Усі вважають Еві звичайнісінькою одинадцятирічною дівчинкою — хіба що занадто тихою та непримітною. І ніхто, крім її тата, не знає, що в Еві є особлива здібність. Вона має Дар, який дозволяє їй чути думки тварин і розмовляти з ними. Тільки от ця здібність дуже небезпечна (принаймні так каже батько дівчинки), тому треба тримати її в секреті. Та коли в місті починають коїтися дивні речі, заради порятунку близьких людей і всіх тварин Еві доведеться викрити себе. Дівчинка мусить дізнатися таємницю свого минулого і перемогти загадкового чоловіка, який має таку ж суперсилу, як і в неї, але набагато потужнішу

Метт Гейґ  «Еві в джунглях»

Після того як Еві довелося розсекретити свій Дар — уміння подумки розмовляти з тваринами, — вона стала справжньою суперзіркою. Її показували по телебаченню, про неї писали в газетах і журналах, у неї з’явилися сотні тисяч підписників в інстаграмі. От тільки Еві така надмірна увага не надто подобалася, тому разом з батьком вони вирішили поїхати з міста і провести відпустку в джунглях Амазонії. Там, серед дикої природи, здібності дівчинки розкриються на повну силу. Вона потоваришує з рожевими дельфінами, врятує лінивця, візьме інтерв’ю в ягуара і навіть вигадає план, як захистити дощові ліси від знищення.

Метт Гейґ «Хлопчик на ім'я Різдво»

Головний герой казки Ніколас — хлопчик, якого дорослі нехтують і ображають, він страждає в жахливій бідності. Єдині його іграшки — дерев’яні сани, виготовлені батьком, і лялька, вирізана з ріпки його матір’ю, що загинула, рятуючи сина від ведмедя. Татові Ніколаса, щоб заробити , доводиться виконувати незвичне доручення короля — знайти поселення ельфів. Не дочекавшись повернення тата, хлопчик йде на його пошуки, саме з цього моменту і починається неймовірні та дивовижні пригоди. Низка подій призводить до того, що хлопчик зустрічає північного оленя, якого він називає Блітценом, і потрапляє з ним до ельфів. Ще багато чого станеться, перш ніж Ніколас стане улюбленцем дітлахів - веселим бородатим чоловіком у червоному костюмі, який у супроводі північних оленів буде дарувати світові різдвяне диво.

День народження письменника

30 січня – день народження Всеволода Нестайка (1930-2014), одного із найпопулярніших українських письменників, класика дитячої літератури.


 

За 55 років літературної діяльності він написав більше 30 повістей, романів і збірок оповідань для юної аудиторії, частина яких увійшла до золотого фонду дитячої літератури України.

Книги В. Нестайка перекладено двадцятьма мовами світу. Його твори відрізняються яскравими персонажами, веселими і захоплюючими пригодами, фірмовим авторським гумором, а також повчальними історіями, які виховують в дітях тільки позитивні якості.  

          Письменник отримав велику кількість нагород, в тому числі і Орден князя Ярослава Мудрого V ступеня. Всеволод Нестайко — лауреат літературної премії імені Лесі Українки (за повість-казку «Незвичайні пригоди в лісовій школі»), премії імені Миколи Трублаїні (за повість-казку «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків»), премії імені Олександра Копиленка ( за казку «Пригоди їжачка Колька Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя»). В 1979 році рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогія «Тореадори з Васюківки» внесена до Особливого Почесного списку Г. Х. Андесена, як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.

пʼятниця, 27 січня 2023 р.

Година-реквієм «Голокост – біль і жах усього людства»

27 січня весь світ вшановує пам’ять загиблих в роки Голокосту – жахливої трагедії, жертвами якої стали близько шести мільйонів євреїв і незліченна кількість представників інших національностей  під час Другої світової війни.

До цієї скорботної дати працівники центральної бібліотеки для дітей підготували та провели годину-реквієм «Голокост – біль і жах усього людства».

Бібліотекарка Антоніна Даценко розповіла користувачам, що  слово «Голокост» перекладається з грецької як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення людей (геноцид) за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу, як неповноцінних, шкідливих.


 
         Із бесіди пані Антоніни учасники заходу дізналися історичні факти, які увійшли в історію, як трагедія ХХ століття. Бібліотекарка  навела приклади жахів, через які довелося пройти жертвам Аушвіцу, Бухенвальду, Бабиного Яру та передала всю глибину трагізму приречених на смерть людей.

        

Під час проведення заходу читачі висловлювали власну думку щодо Голокосту, ділилися враженнями про події та щиро співчували загиблим і тим людям, які дивом врятувалися від масового знищення нацистами.

Користувачам була презентована книжкова виставка «Голокост – трагедія ХХ століття», де представлена історична література, художні твори та краєзнавчі матеріали про ці страшні події.

           Наприкінці заходу присутні запалили свічки, схилили голови у скорботі за невинно розстріляних та навіки полеглих у безіменних могилах, виснажених голодом і примусовою працею, задушених у газових камерах і  спалених в печах крематоріїв.



            
П ам’ятаймо минуле та шануймо пам’ять усіх жертв Геноциду.